بخشی از سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع همافران ۱۹ بهمن ۹۵

رهبر انقلاب، صبح امروز:
رئیس‌جمهور جدید آمریکا می‌گوید باید از اوباما متشکر باشید! چرا؟ متشکر باشیم به‌خاطر داعش و آتش در عراق و سوریه و حمایت علنی از فتنه‌ی ۸۸؟ او بود که تحریم‌های فلج‌کننده برای ملت ایران آورد؛ البته به خواسته‌اش نرسید و هیچ دشمنی نمی‌تواند ملت ایران را فلج کند.
[ترامپ] می‌گوید از من بترسید! نه؛ مردم پاسخ این حرف‌ها را در ۲۲بهمن خواهند داد و نشان می‌دهند ملت ایران چه موضعی در برابر تهدید می‌گیرد.

از این آقایی که آمده [ترامپ] متشکریم! تشکر به‌خاطر اینکه زحمت ما را کم کرد؛ چهره‌ی واقعی آمریکا را نشان داد. آنچه که ما در سی و چندسال می‌گفتیم -فساد سیاسی، اقتصادی و اخلاقی و اجتماعی در دستگاه حاکمه‌ی آمریکا- این آقا آمد در دوره‌ی انتخابات و بعد از انتخابات این را علنی و عریان کرد.
الان هم با این کارهایی که می‌کند، بچه‌ی پنج‌ساله را دستبند می‌زند، نشان می‌دهد که آمریکا حقیقتش چیست و حقوق بشر آمریکایی یعنی چه.

رهبر انقلاب، صبح امروز در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش:
حادثه‌ی تعیین‌کننده‌ی ۱۹ بهمن ۵۷، برای رژیم آن روز غیر قابل انتظار و برای ما انقلابیون رزق لایحتسب از جانب خدا بود.
رزق لایحتسب باید در همه‌ی کارهای جبهه‌ی مؤمن رعایت شود؛ درست است که محاسبات عقلی و مادی لازم است اما یک جایی هم برای محاسبات فراتر از مادی باز بگذارید.
رزق لایحتسب را «تلاش و عقلانیت» در سایه‌ی «امید و توکل به خدا» به وجود می‌آورد؛ ولی اگر عقلانیت و تدبیر را با اعتماد به شیطان به کار بگیریم، نتیجه‌ی آن سراب است؛ در هر مسئله‌ای ازجمله دیپلماسی و مشکلات کشور این‌طور است که اعتماد به شیاطین و قدرت‌های مادی که با اصل شما مخالفند، نتیجه‌اش سراب است.۹۵/۱۱/۱۹

رایانه

۲۱ بهمن ۹۵ ، ۱۸:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه گزارشات

ده قانون ساده تربیت کودکان

با سلام و آرزوی بهترین ها در این روزهای سرد زمستان. در مطلب زیر 10 قانون ساده و کاربردی در امر تربیت کودک بیان میشود. امیدواریم مفید واقع شود.

1.رفتار درست بچه‌ها را تقویت کنید؛

 رفتار درست بچه‌ها را تقویت کنید نه بد‌رفتاری شان را. درخواست‌های مؤدبانه‌ی بچه‌ها را تقویت کنید، نه نالیدن‌ها، فریاد زدن‌ها، کج خلقی‌ها‌یا قهر کردن‌هایشان را. سعی کنید بحث و گفت و گوهای آرامی‌را که در بینتان وجود دارد، چند برابر کنید، نه مجادله کردن، پافشاری و جنگیدن‌هایی که گاه و بیگاه بینتان به وجود می‌آید.

۲. به آنها بیاموزید که قبل از صحبت فکر کنند؛

همیشه در حین حرف زدن با فرزندانتان از آنها بپرسید: «منظور تو دقیقاً چیست؟ چقدر راجع به این حرف فکر کرده ای؟» از او بخواهید که همیشه حرف‌هایش را بسنجد بعد آنها را بر زبان بیاورد؛ اگر به این روش عمل کرد، برای ثابت قدم بودنش به او پاداش دهید.

۳. از فرزندانتان توقع رفتار خوب داشته باشید؛

بچه‌ها باید بدانند که شما چه توقعی از آنها دارید و آنها چه توقعی می‌توانند از شما داشته باشند. وقتی بچه‌ها بتوانند پیش‌بینی کنند که عکس العمل شما در برابر رفتارشان چگونه خواهد بود، می‌توانند رفتارهای انتخابی خود را بهتر کنند. مطمئن باشید که می‌توانید.

۴. بچه‌هایتان را به شیوه ای تربیت کنید که در هر موقعیتی به مقتضای آن موقعیت رفتار کنند؛

به آنها بیاموزید که تلاش کردن، اساسی ترین چیز است. آنها را در موقعیت‌های خوب تشویق کنید. وقتی شما فرزندتان را تشویق می‌کنید، آنها ایمان و اعتماد شما را به خودشان می‌بینید و در نتیجه به خودشان و توانایشان ایمان می‌آورند.

۵. وقتی الگوی بد رفتاری را تشخیص دادید، شیوه‌ی رفتاریتان را تغییر بدهید؛

به فرزندتان قوانین رفتاری حاکم بر خانواده تان را بگویید؛ دقت کنید که این قوانین باید مشخص، ثابت و عقلانی باشد. از جدول‌های رفتاری و تعهدات استفاده کنید، موقعیت‌ها و رفتارهای خوبشان را پر رنگ کنید؛ از آنها حمایت کنید و تشویق‌هایتان را هم در این جدول بگنجانید.

ادامه مطلب...
۲۷ دی ۹۵ ، ۱۱:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه گزارشات

گزارش جلسه دوم کارگاه آموزشی تاثیر رژیم غذایی و نحوه رفتار با کودکان زیر 6 سال

با سلام به مادران عزیز خلاصه‌ای از جلسه دوم بحث را تقدیم میکنیم:

یک سالگی دوره نوزادی نامیده میشود و پس از آن دوره کودکی آغاز میشود.

در دوره یک تا دوسال، یک سوم نیاز کودک از شیرمادر تامین میشود. فرزندی که اسهال و استفراغ دارد فقط میتواند شیر مادر را بپذیرد و معده هیچ ماده غذایی دیگری را تحمل نخواهد کرد. همچینین شیر دادن به فرزند روابط عاطفی بین مادر و فرزند بوجود خواهد آورد. 

رشد روانی با شیر خوردن آغاز میشود و تا دو سالگی ادامه می‌یابد.

کودک در یک سالگی باید 3 برابر وزن تولد خود را پیدا کند و قد او 50 درصد افزایش یابد. در پایان دوسالگی 6 برابر وزن تولد و نیمی از قد در پایان بزرگ سالی را خواهد داشت.

سفیده تخم مرغ، آلبالو، میگو، بادام زمینی،عسل، کلم، اسفناج تا پایان یکسالگی به بچه‌ها نباید داده شود. 

دو عاملی که درست بودن تغذیه کودک 1تا2 سال را نشان میدهد یکی وزن کودک و دیگری ظاهر کودک است.

دوسوم از غذای کودک را غذای خانواده تشکیل میدهد که باید 1) غذای سالم باشد. 2) ظروف استفاده شده تمییز باشد. 3) پخت مواد غذایی طولانی شود. 3) سرخ کردنی حذف شود. 4) از غذای آسیاب و له شده پرهیز شود. (مانع از به تکامل رسیدن سیستم دهان و دندان خواهد شد)

بدن کودک احتیاج به ویتامین‌های آهن، روی، کلسیم، دی دارد. 

آهن در گوشت و حبوبات، 

روی در گوشت، حبوبات، مغزی‌جات، سویا و غلات کامل سبوسدار

کلسیم در لبنیات

ویتامین دی از طریق نور مستقیم خورشید به دست‌ها و پاها و از طریق خوردن ماهی جذب بدن میشود.

در ایران 6 ماه از سال نور مستقیم نیست و در استان اصفهان وجود سرب ناشی از کارخانه جات در هوا باعث میشود که ویتامین دی در 6ماه اول سال نیز به بدن نرسد.

ماهی‌های ریز بدلیل نداشتن جیوه برای کودکان و به خصوص زنان باردار توصیه میشود.

ادامه مطلب...
۰۹ دی ۹۵ ، ۱۸:۳۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه گزارشات

برگزاری اولین جلسه‌ی کارگاه "نقش تغذیه در رشد کودکان زیر6سال"

با عرض سلام و آرزوی بهترین ها برای شما همراه عزیز

امروز با ارائه گزارش مختصری از اولین جلسه‌ی کارگاه "نقش تغذیه در رشد کودکان زیر6سال" که عصر روز 3شنبه، به همت مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع)، در محل بنیاد فرهنگی آیت اله خامنهای نجف آباد برگزار شد در خدمتتان هستیم .امیواریم نکاتی که در ادامه بیان میشود مورد استفاده شما قرار گیرد.

1.     نکته‌ی مهمی که باید در ابتدای این مبحث هر مادری بداند این است که : عادت های غذایی خردسالان قبل از 6 سالگی، پایه ریز  رشد نوجوانی و بلوغ کودک است.

2.     خردسال بعد از یک سالگی باید دو سوم از مواد غذایی مورد نیاز خود را از غذای خانواده به دست آورد و یک سوم باقیمانده را از شیر مادر تامیین کند. پس نکته‌ی مهم این است که مادر نباید مانند پیش از یک سالگی سوپ و آش را به عنوان وعده غذایی اصلی خردسال در نظر بگیرند. میزان بالای کالری غذای خانواده است که نیاز خردسال را برطرف میکند نه کالری پایین آش و سوپ. البته بیان این نکته هم ضرور‌ی است که کودک در سال دوم زندگی کالری به مراتب کمتری نسبت به سال اول زندگی احتیاج دارد. به همین علت است که همه‌ی کودکان سالم در سال دوم زندگی دچار لاغری نسبی میشوند.

3.     یکی از مواردی که میتواند موجب نگرانی هر مادری شود، بی اشتهایی خردسال و عدم همکاری لازم در غذا خوردن است. این مورد میتواند دو علت داشته باشد:

الف- ممکن  است خردسال بیماری خاصی داشته باشد. مانند انواع انگل ها، عفونت های ادراری، کم خونی از هر نوعی چه کمبود روی چه کمبود آهن و ...؛

ب-اختلالات رفتاری و روانی مادر؛ در صورتی که آزمایش های کودک سالم بودن او را نشان دهد به طور قطع دلیل مورد دوم است.

ادامه مطلب...
۰۹ دی ۹۵ ، ۱۳:۱۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه گزارشات

کارگاه آموزشی تاثیر رژیم غذایی و نحوه رفتار با کودکان زیر 6 سال

مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) برگزار میکند:

 کارگاه آموزشی تاثیر رژیم غذایی و نحوه رفتار 

با کودکان زیر 6 سال

 با حضور استاد ارجمند، سرکار خانم قانعی‌فر

زمان برگزاری :  ۷و۸ دی ماه 1395

مکان : بنیاد فرهنگی آیت الله خامنه ای نجف آباد

ثبت نام از 20 آذر تا 29 آذرماه


لازم به تذکر است با توجه به جذابیت موضوع و درخواست های زیاد برای حضور در کارگاه، از دوستان متقاضی حضور در این کارگاه درخواست میشود ،حتما در بازه‌ی زمانی اعلام شده برای ثبت نام اقدام نمایند.

هزینه کلاس برای هر شرکت کننده مبلغ 5000 تومان  است. البته دوستان خوبی که کارت ورود به کلاس داشته باشند هزینه‌ای دریافت نخواهد شد.

جهت ثبت نام به دفتر مجمع جهانی حضرت علی اضغر(ع) نجف آباد، واقع در بنیاد فرهنگی آیت الله خامنه‌ای مراجعه نمایید. 

همه روزه، به جز روزهای تعطیل از ساعت 15 تا 19  - تلفن تماس:۰۹۱۰۳۹۳۵۶۳۱

۱۸ آذر ۹۵ ، ۱۲:۲۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه گزارشات

جلسه دوم بحث بصیرت عاشورایی

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیز. امروز با خلاصه‌ی مطالب بیان شده در دومین جلسه از کارگاه "بصیرت عاشورایی" در خدمت شما عزیزان هستیم. نکات مهمی از سخنان استاد اوحدی برداشت شده است که امیدواریم مورد استفاده‌ی دوستان قرار گیرد.

1.نباید این مورد را فراموش کنیم که عاشورا تنها یک حادثه‌ی تاریخی احساسی و شهادت مظلومانه نیست. عاشورا در تمام ابعاد زندگی درس ها و عبرت های فراوان دارد. از جمله موارد زیبای این عبرت ها در نوع برخورد امام حسین(ع) با خانواده است. چه با خواهر چه در برخورد با همسر و چه برخورد با دختران کوچک خود. حضرت رباب بعد از شهادت امام حسین(ع) تا پایان عمر در سایه نرفت و آب سرد ننوشید. وقتی از علت را از ایشان میپرسیدند میگفت حسین(ع) تشنه شهید شد و  بدنش روی زمین در آفتاب ماند، من چگونه آب خنک بنوشم و در سایه سر کنم؟ و این رفتارها بازتاب زیباترین نوع تعامل امام حسین با همسرشان بوده است که اینچنین ایشان را شیفته‌ی خود کرده است . در برخورد با فرزندان نیز مثال مشهور وداع امام حسین(ع( با خانواده بوده است، جایی که دخترک امام حسین(ع) مانع رفتن ایشان به میدان میشود و امام حسین(ع) در آن شرایط بحرانی آنچنان زیبا به خواست های فرزند خود توجه میکند که بزرگترین درس های رفتار با فرزندان را در خود نهفته دارد یا نوع گفتگو با قاسم(ع) که نمایانگر کامل‌ترین شیوه‌های تعامل گفتگویی با نوجوان است.

ادامه مطلب...
۱۸ آبان ۹۵ ، ۲۰:۵۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه گزارشات

جلسه اول بحث بصیرت عاشورایی

با عرض و سلام و احترام. امروز با گزارش دومین روز از کارگاه بصیرت عاشورایی در خدمتتان هستیم. امید

۱۸ آبان ۹۵ ، ۲۰:۵۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه گزارشات

مدیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) نجف آباد همایش شیرخوارگان سال ۹۵ را تشریح نمودند

مدیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) نجف آباد همایش شیرخوارگان سال ۹۵ را تشریح نمودند

با سلام. پس از برگزاری شورانگیز همایش امسال، سراغ جناب آقای طباطبایی، مدیر محترم مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) نجف آباد رفتیم تا نظرات ایشان را در مورد همایش امسال، جویا شویم. ایشان پس از عرض ادب و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا.. الحسین(ع)، ادامه دادند:

"به حول و قوه الهی و مدد اهل بیت(ع) و شهدا، یازدهمین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی را در اولین جمعه ماه محرم سال ۹۵ در شهرستان نجف آباد، همزمان با ۳۵۰۰ نقطه جهان به نمایندگی از مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با شعار «کربلا حیات شیعه و حضرت علی اصغر(ع) حیات کربلا»  و با حضور بیش از ۲۰ هزار نفر از مشتاقان و ارادتمندان اهل بیت، خیل عظیم مادران به همراه فرزندان شیرخوارشان به میزبانی هیأت رزمندگان اسلام نجف آباد درحسینیه حضرت فاطمه الزهرا(س) برگزار نمودیم. حضور همسران و خانواده معظم شهدای مدافع حرم به عنوان خادمین افتخاری همایش و قرار گرفتن در کنار دیگر خادمین همایش جلوه ای زیبا و معنوی به جلسه‌ی امسال ما داد. سخنرانی سرور ارجمند حجه الاسلام پورموسوی با موضوع تربیت فرزند عاشورایی، مداحی مداحان اهل بیت برادر ملک زاده و راستی، قرائت نذرنامه توسط تمامی مادران با گرفتن فرزندانشان برروی دست و نذر نمودن آنها برای یاری نمودن قیام امام زمان(عج) از برنامه های اصلی همایش بود. چهارصد نفر از خواهران و برادران مومن و متعهد خادمی این همایش را در ۱۲ کمیته با فعالیتهای مختلف بر عهده داشتند و بیش از سی دوربین از سایتها و خبرگزاریهای مختلف پوشش خبری همایش را بر عهده داشتند."

ادامه مطلب...
۲۰ مهر ۹۵ ، ۰۸:۳۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه گزارشات