نمک و نمک نشناس (درمان با نمک)

🌹آیا هرگز به ذهنتان خطور کرده است که درحروف ابجد کلمه ( نمک ) میشود 110 


🌹 اگر اسم علی را هم به ابجد حساب کنیم میشود 110 

قدری تامل!!


🌹آیا تاکنون توجه کرده اید که نمک قادر است به اعماق وجود شخص نفوذ کند و چرا اشک چشم و عرق انسان شوری دارد؟!


🌹 آیا میدانید فقط شورکردن دهان هنگام خواب و قبل و بعد از هر وعده  غذایی از تخمیر آن و فساد دندان جلوگیری میکند و حتی میکروب معده را هم از بین میبرد! 


🌹 آیا میدانید که چرا به یکباره نمک یددار وارد سفره ایرانیها شد و تمام نمک سنگ ها ونمک های دریا از بازار جمع شد.


🌹 آیا میدانید نمک طبیعی و دست نخورده بشر ،فشار خون را تنظیم میکند و حتی فشار بالا را پایین میاورد، امتحان کنید!


🌹 آیا هرگز آزمایش کرده اید که اگر فقط 5 قاشق غذاخوری نمک یددار را درآخور گوسفندانی که بچه دار هستند بریزید بعد از 48 ساعت تمام گوسفندان بچه خود را سقط میکنند.


🌹 آیا هرگز به این همه سقط خانمها درماه سوم تانهم دقت کرده اید!


🌹 نمک یددار باید دارای 2 پی پی ام یدات  و 48 پی پی ام ید باشد در صورتیکه درآزمایشات انجام شده مقدار ید موجوددر نمک یددار 48 پی پی ام یدات و 2 پی پی ام ید میباشد.


🌹 آیا میدانید که با حذف نمک طبیعی  ، قرص لووتیرکسین جزو بالاترین آمار فروش  دربین قرص ها ، (جهت تیرویید کمکار و پرکار) قرار گرفت.

نظر پزشکان بیخبر🤓 !! این است که این قرص باید تا آخر عمر مصرف شود 


🌹 من تعجب کردم از مریضی که میگفت مدت 20 سال است قرص لووتیروکسین میخورم.


🌹 سوال این است آیا تمام کسانی که تیروئید پرکار و کمکار دارند اگر فقط هرکدام 10 سال و هر روز روزی دوتا قرص مصرف کنند سرانه فروش این قرص سر به آمار و ارقام نجومی میگذارد.

ادامه مطلب...
۲۹ دی ۹۵ ، ۱۵:۴۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه طب سنتی و جایگاه آن در علوم پزشکی

آشنایی با بیماری هاری

آشنایی با بیماری هاری

   تعریف‌ هاری‌:
هاری‌ یک‌ بیماری‌ ویروسی‌ حاد سیستم‌ اعصاب‌ مرکزی‌ است‌ که‌ مخصوص‌ گوشت خواران‌ اهلی‌ و وحشی‌ می‌باشد. انسان‌ و سایر حیوانات‌ خونگرم‌ پستاندار به‌ طور تصادفی‌ و غالبا از طریق‌ گزش‌ به‌ آن‌ مبتلا می‌شوند. همچنین‌ بیماری‌ از طریق‌ پنجه‌ کشیدن‌ حیوانات‌ بخصوص‌ گربه‌، راه‌های‌ تنفسی‌، ندرتا گوارشی‌ و پیوند اعضا منتقل‌ می‌شود.

ویروس‌ هاری‌ از طریق‌ خراش‌ سطح‌ پوست‌ یا مخاطها (چشم‌، دهان‌و…) وارد بدن‌ می‌شود. ویروس‌ از طریق‌ اعصاب‌ محیطی‌ به‌ سیستم‌ اعصاب‌ مرکزی‌ می‌رسد و در آنجا تکثیر می‌یابد و سپس‌ از طریق‌ اعصاب‌ خودکار به‌ سایر بافت‌ها مثل‌ غدد بزاقی‌، کلیه‌، ریه‌، کبد، پوست‌، قلب‌ وعضلات‌ می‌رسند که‌ باعث‌ بروز علایم‌بیماری‌ می‌گردد.

   علایم بیماری در حیوان
در سگ‌ و گربه‌ ۳ تا ۱۰ روز قبل‌ از بروز علایم‌ بالینی‌ (به‌ ندرت‌ بیشتر از ۳روز) ویروس‌ در بزاق‌ حیوان‌ وجود دارد و می‌تواند بیماری‌ را انتقال‌ دهد; به‌ عبارت‌ دیگر اگر سگ‌ و گربه‌ در زمان‌ گزش‌، آلوده‌ به‌ ویروس‌ هاری‌ باشند، علایم‌ بالینی‌ حداکثر ۵ تا ۸ روز بعد از حیوان‌ گزیدگی‌ ظاهر خواهد شد. پس‌ از طی‌ دوره‌ نهفتگی‌ اولین‌ علامت‌ بیماری‌ تغییر در رفتار و عادات‌ حیوان‌ می‌باشد. حیوان‌ غذای‌ خود را به‌ خوبی‌ نمی‌خورد، به‌ تدریج‌ اندامهایش‌ فلج‌ می‌شود و پریشان‌ و مضطرب‌ می‌گردد، دهانش‌ باز و از آن‌ کف‌ خارج‌ می‌شود و از آب‌ و نور می‌ترسد و هر چیزی‌ مثل‌سنگ‌، چوب‌ و انسان‌ را گاز می‌گیرد و سپس‌ می‌میرد.

ادامه مطلب...
۱۰ خرداد ۹۵ ، ۰۱:۰۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه طب سنتی و جایگاه آن در علوم پزشکی

علل لاغری و ضعف بدن

علل لاغری و ضعف بدن

🎾آیت الله تبریزیان🎾
🔵✍منظور از ضعف در روایات یا به معنای ناتوانی انسان یا به معنای لاغری یا هر دو معنا مراد است.

🎾علل ضعف بدن🎾
🔵✍شام نخوردن ،خیلی خطرناک است روایات ما شدیدا از شام نخوردن نهی میکنند.
در روایت آمده از زمانی که انسان شام خوردن را ترک کند بدن شروع به خراب شدن میکند. 

🔵✍کسی که شام نخورد یک نیرویی از بدنش کم میشود و برنمیگردد حتی شده شام یک خرما خشک بخورید.
اگر کسی شام را رها کند مبتلا به پیری زودرس میشود.

🔵✍در روایتی از امام صادق علیه السلام داریم که غذای شب مفید تر از غذای روز است.
فرد 40 ساله به بالا باید با شکم پر بخوابند ولی افراد جوان تر میتوانند شام سبک‌تر بخورند ولی افراد مسن باید با شکم پر بخوابند. حتی شده شام یک تکه نان خشک یا یک دانه خرما بخورید.

🔵✍امام کاظم علیه السلام شام را رها نمیکردند حتی شده با یک تکه نان خشک و می‌فرمودند شام نیروی بدن است. تقویت کننده‌ی بدن است.
ترک شام پیری زودرس می‌آورد.😱

🔵✍زمان شام: در روایات تاکید شده شام را بعد از نماز عشا بخورید (وقتی سرخی مغرب از بین رفته)

🔵✍ریختن آب سرد بر بدن در حمام سبب ضعف و سستی بدن میشود. در سونا هم رفتن در آب یخ بعد از سونای خشک و مرطوب عمل اشتباهی است.

🔵✍ساییدن بدن با سفال، تمیز کردن بدن با سفال بدن را کهنه و ضعیف میکند.

🔵✍امام کاظم علیه السلام: گوشت بدن را میرویاند (چاق میکند) و ماهی بدن را آب میکند.
منظور زیاد خوردن ماهی است. افرادی که در بندر زندگی میکنند غالبا لاغر هستند چون ماهی زیاد میخورند.🐠
ماهی تازه (در مقابل ماهی خشک) گوشت بدن را آب میکند و بدن را پژمرده میکند (با استناد به روایات متعدد) خوردن گوشت خشک بدن را لاغر و منهدم میکند.
انار و آب ولرم (آبی که داغ شده و بعد ولرم شده) همیشه مفید است و پنیر و گوشت خشک همیشه بدن را خراب و فاسد میکند.

🔵✍مداومت بر خوردن تخم مرغ، زیاد تخم مرغ خوردن ضرر دارد و بدن را خراب میکند. امام صادق علیه السلام: سه چیز انسان را چاق میکند و سه چیز انسان را لاغر میکند. یک روز در میان حمام رفتن و پوشیدن لباس های نرم و بوییدن عطر خوش انسان را چاق میکند و مداومت بر خوردن تخم مرغ و زیاد خوردن ماهی و پر کردن مداوم معده و شکم از غذا بدن را (منهدم) لاغر میکند.
🔵✍نهار خوردن برای بدن ضرر دارد و به بدن آسیب میزند و سبب انهدام بدن میشود. قانونش دو وعده است یکی صبح و یکی شب. در روایات متعدد به این اصل اشاره شده.
🔵✍حسد بدن انسان را میخورد. حسد باعث قلب درد میشود.
امام کاظم علیه السلام: موی بدن در صورتیکه بلند شود آب کمر را قطع میکند و زانوها را سست میکند و سبب ضعف و کسالت میشود.

یاحسین

۰۳ خرداد ۹۵ ، ۰۹:۰۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه طب سنتی و جایگاه آن در علوم پزشکی

اصول یک حمام خوب

اصول یک حمام خوب

🔵✍در حمام ابتدا دست و پا را با اب تماس دهید نه سر را،اگر ابتدا سر را با اب تماس بدهید،باعث سردرد و کاهش حافظه و باعث ریزش مو و سردی بدن میشود👻

🔵✍با استفاده از روایات اول باید دست و پا را با اب تماس داد بعد کمی اب مزمزه کرد بعد تنه را خیس کرد و در اخرین مرحله سر را خیس کرد.

🔵✍یک دفعه زیر اب داغ رفتن خوب نیست شستشو 🚿را باید از اب ولرم شروع کرد و کم کم داغ کرد.

🔵✍حتما باید در حمام نشسته باشید ایستاده حمام کردن اصلا مطلوب نیست.(با استفاده از روایات و منابع طب سنتی)

🔵✍سنگ پا زدن در حمام موجب دفع سموم بدن و فواید بیشماری دارد و  توصیه شده است.

🔵✍کیسه کشیدن منافذ پوست را باز میکند و پوست تنفس میکند و میزان اکسیژن رسانی به بدن ما دو برابر میشود تا چند روز و این باعث میشود انرژی و شادبی 😇ما بالا رود و مغز کارکردش بهتر شود و کسالت و رخوت و سنگینی بدن کمتر میشود. منتهی باید ملایم کیسه کشیده شود.

🔵✍تمام این صابون ها و شامپو ها مضر هستند چون مواد شیمیایی دارند و جذب پوستی دارند تا انجایی که میشود از صابون های برگردان قهوه ای و سفیدی که هیچ اسانس و عطری ندارند استفاده شود(در عطاری ها موجود است)

ادامه مطلب...
۲۲ ارديبهشت ۹۵ ، ۰۱:۰۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه طب سنتی و جایگاه آن در علوم پزشکی

چند نکته در رابطه با مصرف شیر

چند نکته در رابطه با مصرف شیر

✅ شیر پاستوریزه یا استرلیزه مورد تایید نمی باشد بلکه منظور از شیر، شیر محلی تازه گاو بومی زرد رنگ و یا شیر گوسفند است که از مراکز مورد تایید تهیه شده و جوشانده شده است.

✅ بهترین روش جوشاندن این است که مقداری آب به شیر اضافه کنید و روی شعله قرار دهید و اجازه دهید تا همان مقدار آب بخار شده و خارج شود.
 
✅ خوردن شیر همراه با میوه ممنوع است، شیر را فقط می توان با خرما و عسل میل کنید ولی با خوردن هر نوع میوه دیگر مانند موز باعث فساد در معده می شود.

✅ چربی شیر مفید است و باعث جذب بهتر کلسیم شیر می گردد، لذا شیر را با همان در صد چربی طبیعی خود به راحتی می توان استفاده کرد.

✅ برای افراد مسن و افراد بلغمی که به طور عمده از سردی مفاصل رنج می برند، بهترین روش مصرف شیر این است که شیر را با دارچین میل کنند تا سردی شیر گرفته شود.

✅ در افرادی که به لاکتوز شیر حساسیت دارند و یا به هر دلیل نمی توانند از شیر گاو و یا گوسفند استفاده کنند توصیه می شود که از شیرهای گیاهی و شیر شتر استفاده نمایند که در ادامه به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

یاحسین

۲۶ بهمن ۹۴ ، ۱۹:۴۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه طب سنتی و جایگاه آن در علوم پزشکی

خواص شگفت انگیز مویز انگور سیاه

خواص شگفت انگیز مویز انگور سیاه

مویز و انگور سیاه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی هستند و مصرف آن از بروز پیری، چروک صورت و ابتلای فرد به انواع سرطان‌ها جلوگیری می‌کند.

 مویز نه تنها طعم خوبی دارد، بلکه یکی ازسالمترین انواع کشمش است با توجه به ارزش تغذیه ای بالای آن منبع غنی ازویتامین Cاست که برای افزایش  جذب آهن مفید است.  همچنین
ازسیستم ایمنی بدن برای مبارزه با بیماریهای شایع مانندسرما خوردگی،آنفولانزا وعفونت. همچنینبرای چشم، سلامت قلب و عروق و بسیاری  عوامل دیگر خوبست.                                                        
به تمام افراد به خصوص زنان توصیه می‌شود در تابستان روزانه حداقل 20 عدد انگور سیاه درشت و دانه‌دار مصرف کنند و در زمستان به دلیل محدودیت دسترسی به این میوه، مویز درشت و هسته‌دار را به همین تعداد مورد استفاده قرار دهند.                                

در بدن انسان واکنش‌های ناخواسته و خطرناک رخ می‌دهد که منجر به اکسیداسیون غیرعادی در بدن می‌شود و در نهایت باعث بروز پیری، سرطان و … در افراد می‌شود بنابراین مصرف مواد حاوی آنتی اکسیدان از قبیل سبزی، میوه، انگور سیاه، مویز و… می‌‌تواند از بروز این عوارض و بیماری‌ها در انسان جلوگیری کند اما افراد باید توجه داشته باشند هر کدام از این مواد غذایی باید تحت نظر متخصص تغذیه و به مقدار لازم مصرف شود.

به افراد توصیه می‌شود میوه و سبزیجات رنگی‌تر و تیره را مورد استفاده قرار دهند زیرا هر چه رنگ میوه تیره‌تر باشد خاصیت آنتی اکسیدان آن بیشتر خواهد بود.

یاحسین
۱۹ بهمن ۹۴ ، ۱۹:۴۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه طب سنتی و جایگاه آن در علوم پزشکی

تشدید کننده‌های میگرن

تشدید کننده‌های میگرن

اگر در معرض یک عامل تشدیدکننده میگرن قرار بگیرید، ممکن است ساعت ها و یا دو روز بعد به سردرد میگرنی دچار گردید.
البته باید گفت که قرار گرفتن در معرض این تشدیدکننده ها همیشه موجب سردرد نمی شود. همچنین اجتناب از عوامل تشدیدکننده میگرن نیز موجب جلوگیری کامل از سردرد نمی شود.
کافئین مثل قهوه در مقادیر کم باعث افزایش هوشیاری و انرژی بدن شود. اما کافئین زیاد باعث بی خوابی، زودرنجی، اضطراب و سردرد می شود
در اینجا 14 عامل تشدیدکننده میگرن را می گوییم:
- استرس
- اختلالات خواب: کم خوابیدن، زیاد خوابیدن، کیفیت پایین خواب و بیدار شدن مکرر در طول خواب شب.
- گرسنگی بیش از حد که موجب آزاد شدن هورمون های وابسته به استرس و افت قند خون می شود.
- هورمون ها: در برخی زنان، هنگام عادت ماهیانه، هورمون استروژن در خون کم می شود و موجب بروز سردرد میگرنی می گردد. به این نوع میگرن، میگرن قاعدگی گویند و از دو روز قبل تا یک روز بعد از قاعدگی ادامه دارد. مصرف قرص های ضدبارداری نیز به دلیل کاهش هورمون استروژن باعث میگرن می شود.
- نور زیاد و نور چشمک زن
- بوهای مختلف
- دود سیگار
- الکل
- پنیر کهنه (موادغذایی دارای تیرامین) : هنوز شواهدی مبنی بر آنکه یک رژیم غذایی دارای مقادیر کم تیرآمین باعث کاهش میگرن می شود، وجود ندارد.
- شکلات: گزارش شده است که شکلات باعث سردرد میگرنی می شود، اما مطالعات علمی هنوز این رابطه را ثابت نکرده است.
- گلوتامات سدیم ( MSG) که در غذاهای چینی، سبزیجات کنسرو شده، سوپ ها و گوشت‌های کنسرو شده وجود دارد.
- نیتریت که در سوسیس، کالباس، ماهی دودی و هر نوع گوشت فرآوری شده می باشد.
- آسپارتام
- کافئین: کافئین مثل قهوه در مقادیر کم باعث افزایش هوشیاری و انرژی بدن شود. اما کافئین زیاد باعث بی خوابی، زودرنجی، اضطراب و سردرد می شود.
جلوگیری از میگرن
- از عوامل تشدیدکننده میگرن که در بالا ذکر شدند، دوری کنید.
- سیگار نکشید.
- هیچ وعده غذایی اصلی را ترک نکنید.
- از گرسنگی بیش از حد خودداری کنید.
- به مقدار کافی مایعات بنوشید.
- به مقدار کافی بخوابید. هر روز سر یک ساعت مشخص بخوابید و سر یک ساعت مشخص از خواب بیدار شوید.
- به طور مرتب ورزش کنید.
- با استفاده از ورزش منظم و تکنیک های تمدد اعصاب، استرس را از خودتان دور کنید.
- در روز کمتر از دو لیوان نوشیدنی های کافئین‌دار مصرف کنید.
- از نور زیاد و درخشان دوری کنید و در روزهای آفتابی حتما از عینک آفتابی استفاده کنید.

یاحسین
۱۲ بهمن ۹۴ ، ۱۹:۳۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه طب سنتی و جایگاه آن در علوم پزشکی

خوراکی‌های مفید در طب اسلامی

خوراکی‌های مفید در طب اسلامی

♦️امیرالمؤمنین ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻠﺎﻡ: ﻛُﻠُﻮﺍ ﺍﻟﺘﱠﱠﻤﺮَ؛ﻓَﺈِﻥﱠﱠ ﻓﻴﻪِ ﺷِﻔﺎﺀً ﻣِﻦَ ﺍﻟﺄَﺩﻭﺍﺀِ. [دانشنامه احادیث پزشکی،ﺟﻠﺪ 2، ﺻﻔﺤﻪ 246]
♦️امیرالمؤمنین ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻠﺎﻡ: ﺧﺮﻣﺎ ﺑﺨﻮﺭﻳﺪ؛ ﭼﺮﺍ ﻛﻪ ﺷﻔﺎﻯ ﺩﺭﺩﻫﺎ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ.
خرما جزو غذاهای محبوب پیامبر بوده.
شیرینی‌هایی که امروزه با روغن مایع و شکر چغندر قند درست میشه بسیار ضرر دارد، خرما بهترین جایگزین برای این شیرینی‌ها ست.
در میان انواع میوه باید خرما را انتخاب کرد.
خرما برای افطار بسیار خوب است.
زمانی که خرما می خوریم نیت‌مان باید این باشد که چون پیامبر خرما را دوست داشتند خرما می‌خوریم.
فواید:
1. بهترین خرما، خرمای برنی است.
2. خرما درمان کننده رطوبت بدن است، به این صورت که صبح ناشتا 7 عدد خرما بخورید و بعد از آن آب ننوشید (از علائم غلبه‌ی رطوبت بر انسان: ازدیاد آب دهان، تعریق کف دست و پا. ..)
3. درمان کننده خشکی بدن هم هست، به این صورت که خرما بخورید و بعد از آن با فاصله  آب بخورید.
4. کسی که موقع خواب 7 دانه خرما بخورد انگل‌های شکمش کشته می‌شود.

یاحسین

۲۸ دی ۹۴ ، ۱۲:۱۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه طب سنتی و جایگاه آن در علوم پزشکی