ولادت قهرمان فصاحت و بلاغت، و مظهر مهربانی و عطوفت عقیله ی بنی هاشم زینب کبری سلام الله علیها مبارک باد.

ولادت قهرمان فصاحت و بلاغت، و مظهر مهربانی و عطوفت عقیله ی بنی هاشم زینب کبری سلام الله علیها مبارک باد.

واژه ی زیبای “پرستار” یعنی:

پ: پیمان خون بستن برای مهر و ایثار

ر: رفتن به سوی خدمت خلق

س: سربلند و ساده زیست و سختکوش

ت: تکمیل کننده کار طبیبان

ا: الگوی او مظهر تقوا، زینب کبری(س)

ر: راضی و خوشنود از رحمت خدا.

این حرفه پرستارى، ترکیب عجیبى است: از یک سو، ترکیبى است از رحمت و عطوفت و مهربانى و مراقبت، و از سوى دیگر، دانش و معرفت و تجربه و مهارت.

                                                                         مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)


اگر خورشید ایمان گرمابخش دل پرستار باشد

اگر عاطفه پرستار از سرچشمه عاطفه زینبی جاری شود

اگر جویبار رحمت و ایثار پرستار به چشمه تقوای الهی متصل باشد

پرستاری، بالی است برای پرواز در آسمان رضایت خدا


پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: 

کسی که یک شبانه روز از بیماری پرستاری کند،خداوند او را با ابراهیم خلیل (ع) محشور خواهد کرد  و او همانند برق خیره کننده و درخشان از صراط عبور می‏کند. 

منتظران ظهور

۲۴ بهمن ۹۴ ، ۲۲:۴۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه مناسبت ها

دهه فجر بر فجر آفرینان مبارک باد

دهه فجر بر فجر آفرینان مبارک باد

دهه فجر از دیدگاه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)

دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهای اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدی دوباره یافت و این دهه در تاریخ ایران نقطه ای تعیین کننده و بی مانند بشمارمیرود. تا قبل از انقلاب اسلامی،‌ در ایران نظام اسلامی وجود نداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ی «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعیت » بود وپادشاهان احساس می‌کردند که فاتحینی هستند که بر مردم غلبه یافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالی علیه این سلسله معیوب را قطع کردند و نقطه ی عطفی در تاریخ ایران بوجودآوردند و شمشیر اسلام مردم را علیه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به کار گرفتند. دهه انقلاب از رشحات اسلام است و آئینه ای است که خورشید اسلام در او درخشید و این دهه باید با عظمت هرچه تمامتر برگزارشود. این مراسم را با هیجانهای عاطفی صحیح باید با طراوت و تازه کرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گریه و شادی، حب و بغض و عشق و نفرت جایگاه والایی دارد. از این رو جشنهای دهه فجر می بایستی همچون مراسم و اعیاد مذهبی گرامی داشته شود و مردمی باشد. باید کلیه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ی فراموش نشدنی حضرت امام و پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. صداوسیما باید فیلمها و سریالهای تلویزیونی و برنامه هایی بمناسبت دهه فجر تهیه کند که یادآور خاطره های خوش انقلاب باشد و حضور همه جانبه ی مردم و حل شدن آنان را در دوران انقلاب نشان دهد.

عناوین ایام‌الله دهه فجر :

یک‌شنبه دوازدهم:

 انقلاب اسلامی، امام خمینی ره، ولایت فقیه و رهبری

 

دوشنبه سیزدهم:ا

نقلاب اسلامی، مردم‌سالاری دینی، مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی

 

سه شنبه چهاردهم:

 انقلاب اسلامی، جوانان، هویت ملی، علم و فناوری

 

چهارشنبه پانزدهم:

انقلاب اسلامی، استحکام خانواده، زنان و سبک زندگی ایرانی – اسلامی

 

پنج‌شنبه شانزدهم:

 انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد و شهادت

 

جمعه هفدهم:

 انقلاب اسلامی، ببیداری اسلامی، عدالت‌گستری و حکومت جهانی حضرت مهدی(عج)

ادامه مطلب...
۱۴ بهمن ۹۴ ، ۱۴:۰۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه مناسبت ها

میلاد شعف آفرین موعود پرور، یازدهمین مهتر آفریدگان، حضرت امام حسن عسکری، مبارک باد

میلاد شعف آفرین موعود پرور، یازدهمین مهتر آفریدگان، حضرت امام حسن عسکری، مبارک باد

خورشید یازدهم

اماما! خورشید عدالت را تو پروریده‌ای. مژده دیرپایی صالحان تویی. شکوه عارفانه ایمان تویی. این تویی که در یک پگاه آفتابین، بر بلندای زمانه می‌ایستی و به هیئتِ آن منجی می‌نگری که دست مهربانش همه شمشیرهای ستم را می‌شکند و آفتاب وجودش، یخ تاریخ را آب می‌کند؛ هر رنگ تیره و تار را از چهره جهان می زداید و بر گیسوان زمین گل برکت و عدالت و ایمان می‌زند. سلام بر تو و بر فرزندت حضرت موعود. هم او که می‌آید تا خدا را تفسیر، عشق را تکثیر، و محبت را تقسیم کند. می‌آید تا به دادخواهی ستمدیدگان، بیرق عدالت را بر دوش گیرد. خورشید یازدهم! ما هرروز با سبدی دعا به استقبال فرزندت می‌رویم و در آینه قنوت قلبمان زیارتش می‌کنیم و بر ضریح چشمانش دخیل می‌بندیم تا شاهد رویش سبز لحظه ظهورش باشیم. آری، عدالت، پاره‌ای از تن توست ـ ای امام عسکری ـ و جهان لحظه شمار گل آرایی فرزند تو. اینک بر تو و بر آن خورشید، بر تو و بر آن گل غایب، بر تو و بر نایب بر حق آن غایب، سلامی بی کرانه نثار باد!

امام حسن عسکری علیه السلام می فرمایند:

جدال مکن که ارزش ات را می کاهد و زیاد شوخی مکن که بر تو دلیر می شوند.

منتظران ظهور

۲۹ دی ۹۴ ، ۰۰:۱۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه مناسبت ها

میلاد نبی اکرم بهانه خلقت و قرآن ناطق، امام صادق(ع)بر شما تبریک وتهنیت باد

میلاد نبی اکرم بهانه خلقت و قرآن ناطق، امام صادق(ع)بر شما تبریک وتهنیت باد

سالها بود که زمین در حسرت باران حیاتبخشی می سوخت و به کویر خشک نعصبات و عقاید باطل و مرداب خرافات ,تبدیل شده بود که ناگاه در شبی فراموش نشدنی ,باران رحمت الهی شروع به باریدن کرد و زمین تشنه را سیراب ساخت و گلی زیبا ,به نام محمد مصطفی (ص) در کویر حجاز ,شکوفا شد.

آن پیام آورالهی در شهر مقدس مکه و در خانواده ای مومن و خدا پرست در شب 17 ربیع الاول به دنیا آمد و جهان هستی را با وجود مبارک خود منور ساخت.


تولد نور

حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در عام الفیل ( سال 570 میلادی ) در ماه ربیع الاول دیده به جهان گشود.مورخان شیعه، ولادت پیامبر اکرم را در صبح جمعه‌ی هفدهم ربیع الاول و اکثر علمای اهل سنت، در روز دوازدهم همان ماه می‌دانند.

امام صادق(ع) به نقل از سلمان فارسى فرمود:

 پیامبر اکرم(ص)فرمود: خداوند متعال مرا از درخشندگى نور خودش آفرید  نیز امام صادق(ع) فرمود: خداوند متعال خطاب به رسول اکرم(ص)فرمود: «اى محمد! قبل از این که آسمان‏ها، زمین، عرش و دریا راخلق کنم. نور تو و على را آفریدم...». 

منتظران ظهور

ادامه مطلب...
۰۷ دی ۹۴ ، ۲۳:۳۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه مناسبت ها

نهم ربیع الاول روز تجلی حاکمیت مستضعفان بر جهان، و روز نوید دهنده‌ی شکست نمرودیان و روز شادی شیعیان در تاجگذاری امام زمان(عج) مبارک باد.

نهم ربیع الاول روز تجلی حاکمیت مستضعفان بر جهان، و روز نوید دهنده‌ی شکست نمرودیان و روز شادی شیعیان در تاجگذاری امام زمان(عج) مبارک باد.

شب یلدا بلندترین شب عاشقانه‌هایی است که به یمن آمدن نو عروس سپید جامه زمستان به شادی گرد هم آمده، غزل‌های عاشقانه و نقل لیلی و مجنون می‌کنیم، اما امسال شب یلدا مصادف شده با مجنونی لیلا کش که جهان در انتظار اوست، به یمن این تقارن، یلدای امسال یلدایی عاشقانه‌تر داریم.

طلوع جاودان آفتاب ولایت در افق ابدیت

یازدهمین ستاره سپهر هدایت و شاخه مبارک شجره طیبه با سرکشیدن جام ظهور شهادت و بدرود گفتن حیات ظاهری طلوعی ابدی در افق ابدیت یافت و ردای ولایت و امامت بربالای بلند فرزند وی "حجت" آخرین الهی درافکنده شد تا برای همیشه تاریخ حسرتی باشد بر دل و جان بیمار جباران و ظالمان.

شهادت حضرت امام حسن اگر چه داغی گران برای دوستداران فرزندان فاطمه است اما این خستگی را با الهم عجل لولیک الفرج از جان به در کرده و چشم در لحظه‌های ناب با او بودن دوخته‌اند.

از شب‌ جمعه‌ نیمه‌ شعبان‌ سال‌ 255، هنگام‌ ولادت‌ حضرت‌ مهدی‌(عج‌) تا سحر جمعه‌ هشتم‌ ربیع‌ الاول‌ سال‌ 260، هنگام‌ شهادت‌ امام‌ حسن‌عسکری‌(ع‌) به‌ مدت‌ پنج‌ سال‌ در سامرا حضرت‌مهدی‌ (ع‌) با پدر بزرگوارشان‌ زندگی‌ کردند این‌در حالی‌ بود که‌ جدشان‌ امام‌ هادی‌(ع‌) در سال‌254 هجری‌ به‌ شهادت‌ رسیده‌ بودند.

ازدواج‌ مخفی‌ و طفل‌ پنهان‌ امام حسن‌ عسکری‌(ع‌) این ‌پرسش‌ را برای‌ شیعیان‌ مطرح‌ ساخت‌ چه‌ کسی‌ بعد از امام‌ عسکری‌ جانشین‌ او و امام‌ شیعیان‌ خواهدبود. سال‌های‌ طفولیت‌ حضرت‌ مهدی‌ (ع‌) که‌ باوجود پنهانی‌ ایشان‌ سپری‌ می‌شد با توطئه‌ دولت‌عباسی‌ و همکاری‌ خائنانه‌ جعفر کذاب‌، عموی‌ایشان‌ این‌ ایهام‌ را برای‌ مردم‌ ایجاد که‌ جعفرکذاب‌ برادر امام‌ حسن‌ عسکری‌ امام‌ بعدی‌ شیعیان‌ است‌، اما در منزل‌ امام‌ حسن‌ عسکری‌ قضیه‌ بین‌ چند نفر از امام‌ و خانواده‌شان‌ و اصحاب‌ خاص‌ طور دیگری‌ است‌. 

معجزات‌ اعجاب‌انگیز در منزل‌ امام‌ حسن‌ عسگری دلالت‌ بر کرامات‌ طفل‌ خردسال‌ دارد. ملیکه‌ لحظه‌ای‌ چشم‌ از تنها فرزند خود که‌ روز به‌ روز زیباتر و با کرامت‌تر می‌شود برنمی‌دارد. فرزندی‌ که‌ برای‌ لحظاتی‌ غیب‌ می‌شود و مادر نگران‌ نزد امام‌ می‌آید و از حال‌ پسرش‌ می‌پرسد و پدرجواب‌ می‌دهد نگران‌ نباش‌ او فقط از تو شیرمی‌خورد و نگهداری‌ و سرپرستی‌ این‌ سال‌های‌ او با توست‌ و این‌ کرامت‌ها از هبوط فرشتگان‌ و امر‌ الهی‌ است‌ که‌ مستقیم‌ از عرش‌ الهی‌ درزمین‌ پیاده‌ می‌شود و پسر تو بر جهان‌ مستولی‌خواهد شد.

او جانشین‌ من‌ و آخرین‌ امام‌ معصوم‌ پیروان‌ خود است‌ و پنهان‌ خواهد ماند تا روزی‌که‌ خداوند اراده‌ فرماید و جهان‌ را به‌ اقتدار او به‌ عدالت‌ و آسایش‌ برساند این‌ افتخارها و سیادت‌برای‌ مادر افتخار آفرین‌ بود، اما مهدی بسان‌ موسی‌ ناشناس‌ میان‌ مردم‌ در میان‌ خانواده‌ خود سال‌های‌ طفولیت‌ را سپری‌ می‌کرد. در منابع‌روائی‌ از رازهای‌ بین‌ پدر و پسر اخباری‌ یافت‌نمی‌شود و تنها از رؤیت‌ بعضی‌ اصحاب‌ خاص‌ امام‌عسگری‌ خبر داده‌ شده‌ است‌.

باری حضرت عسگری دومین امام جوان پس از امام محمدتقی است که در سن 29 سالگی شربت شهادت نوشید اما با این حال احادیث و روایات فراوانی از وی باقی مانده که به حیات معنوی مکتب اهل‌بیت جان تازه بخشیده و از مشکلات مسلمین فراوان گره گشایی کرده است. 

به هر روی بر روان پاک آن پیشوای بزرگان عالم درود می‌فرستیم، همو که جاحظ ادیب نامدار عرب که دوست اهل بیت نبود درباره‌اش گفته بود که حکیم‌ترین و خردمندترین مردم در سامراء نفس می‌کشد، و با زمزمه دعای فرج فرزند صالحش که پیشوای صالحان است،می‌گوییم السلام علیکم یا اهل بیت النبوه و موضع الرساله، لعن الله قاتلیکم و ظالمیکم یا آل الله.

رسول خدا فرمود:

در دولت او (امام زمان) مردم آنچنان در رفاه و آسایش به سر می برند که هرگز نظیر آن دیده نشده است.

منتظران ظهور
۲۹ آذر ۹۴ ، ۲۱:۰۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه مناسبت ها

سالروز پرپر شدن یازدهمین گل بوستان امامت و ولایت، تسلیت باد.

سالروز پرپر شدن یازدهمین گل بوستان امامت و ولایت، تسلیت باد.

امشب که زمین و آسمان می‌گرید      از ماتم عسگری جهان می‌گرید

جا دارد اگر شیعه خون گریه کند       چون مهدی صاحب الزمان می‌گرید

امامحسن عسکری (ع):

کسى که “پارسایى” خوى او، و “بخشندگى” طبیعت او و “بردبارى” خصلت او باشد دوستانش بسیار شوند.


زندگانی حضرت امام حسن عسکری(ع)     

امام حسن عسکری (ع) در سال 232هجری در مدینه چشم به جهان گشود. مادر والا گهرش سوسن یا سلیل زنی لایق و صاحب فضیلت و در پرورش فرزند نهایت مراقبت را داشت، تا حجت حق را آن چنان که شایسته است پرورش دهد.

این زن پرهیزگار در سفری که امام عسکری (ع) به سامرا کرد همراه امام بود و در سامرا از دنیا رحلت کرد. کنیه آن حضرت ابامحمد بود.

صورت و سیرت امام حسن عسکری(ع):

امام یازدهم صورتی گندمگون و بدنی در حد اعتدال داشت. ابروهای سیاه کمانی، چشمانی درشت و پیشانی گشاده داشت. دندانها درشت و بسیار سفید بود. خالی بر گونه راست داشت.

امام حسن عسکری (ع) بیانی شیرین و جذاب و شخصیتی الهی باشکوه و وقار و مفسری بی نظیر برای قرآن مجید بود. راه مستقیم عترت و شیوه صحیح تفسیر قرآن را به مردم و به ویژه برای اصحاب بزرگوارش - در ایام عمر کوتاه خود - روشن کرد.


دوران امامت 

 به طور کلی دوران عمر 29ساله امام حسن عسکری (ع) به سه دوره تقسیم می گردد:

دوره اول 13سال است که زندگی آن حضرت در مدینه گذشت. 

دوره دوم 10سال در سامرا قبل از امامت. 

دوره سوم نزدیک 6 سال امامت آن حضرت می باشد.

دوره امامت حضرت عسکری (ع) با قدرت ظاهری بنی عباس رو در روی بود. خلفایی که به تقلید هارون در نشان دادن نیروی خود بلندپروازیهایی داشتند.

ادامه مطلب...
۲۸ آذر ۹۴ ، ۲۰:۲۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه مناسبت ها

شهادت هشتمین نور ولایت بر شیعیان تسلیت باد

شهادت هشتمین نور ولایت بر شیعیان تسلیت باد

سلام بر تو ای عصمت هشتم!

کوچه های طوس، هنوز بوی عطرآگین تو را می دهد و آوای غریب ملایک هنوز در طواف حریم کبریایی ات به گوش می رسند


کار تو، همه مهر و وفا بود، رضا جان 

 پاداش تو، کی زهر جفا بود، رضا جان 

 آن لحظه که پرپر زدی و آه کشیدی 

 معصوم? مظلومه، کجا بود رضا جان 

بر دیدنت آمد چو جوادت ز مدینه 

 سوز جگرش، یا ابتا بود رضا جان 

 تنها نه جگر، شمع‌صفت شد بدنت آب 

 کی قتل تو اینگونه روا بود، رضا جان 

 تو ناله زدی، در وسط حجره و زهرا

 بالای سرت نوحه‌سرا بود رضا جان 

 یک چشم تو در راه، به دیدار جوادت 

 چشم دگرت کرب و بلا بود، رضا جان 

 جان دادی و راحت شدی از زخم زبان‌ها 

 این زهر، برای تو شفا بود رضا جان 

 از آتش این زهر، تن و جان تو می‌سوخت 

 اما به لبت، ذکر خدا بود رضا جان 

 روزی که نبودیم در این عالم خاکی 

 در سین? ما، سوز شما بود رضا جان 

 از خویش مران «میثم» افتاده ز پا را 

 عمری درِ این خانه گدا بود رضا جان

منتظران ظهور


۲۰ آذر ۹۴ ، ۲۱:۵۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه مناسبت ها

تسلیت باد عزای رحلت رسول خدا(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)

تسلیت باد عزای رحلت رسول خدا(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)

امروز, قلبی از تپش باز می ماند که نبض هستی با ضربانش می تپد

امروز, زبانی از تکلم باز می ماند که حرف حرف کلامش, راز های هستی را کهکشان کهکشان می گشود.

امروز, روح عرشی محمد (ص), فرش کوچک خاک را رها می کند و به وسعت "لا یتناهی" پیوند می خورد .

 این بار ,معراج محمد همیشگی است.....

در سال یازدهم هجرت رسول اکرم (ص) در آخرین سفرحج (در عرفه)، در مکه و در غدیرخم، در مدینه قبل از بیمارى و بعد از آن در جمع یاران و یا در ضمن ‏سخنرانى عمومى، با صراحت و بدون هیچ ابهام، از رحلت ‏خود خبر داد. چنان که قرآن رهروان رسول خدا (ص) را آگاه ساخته بود که ‏پیامبر هم در نیاز به خوراک و پوشاک و ازدواج و وقوع بیمارى و پیرى مانند دیگر افراد بشر است و همانند آنان خواهد مرد. 


پیامبر اکرم (ص) یک ماه قبل از رحلت فرمود:

منتظران ظهور

ادامه مطلب...
۱۸ آذر ۹۴ ، ۲۱:۳۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه مناسبت ها