آشنایی با هفت سال دوم تربیت فرزند

۱۱ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۷:۰۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه اخبار

آزمون طرح مادران قرآنی

آزمون طرح مادران قرآنی

با سلام و آرزوی موفقیت برای تمامی مادران گرامی.  با پایان یافتن زمان ثبت نام از متقاضیان شرکت در  اولین دوره‌ی طرح مادران قرآنی، و استقبال بیش از یکصد و پنجاه نفر از مادران دارای فرزند شیرخوار به اطلاع میرساند تاریخ  آزمون شفاهی حفظ سوره انسان، پنجشنبه ۲۱ مردادماه ساعت ۸ تا ۱۰ صبح با حضور داوران قرآنی برتر استان، در مکان فرهنگسرای خارون، سالن اندیشه، برگزار خواهد شد. تاریخ آزمون تفسیر سوره به صورت کتبی هم در فرصت‌های بعدی اطلاع‌رسانی می‌شود. به برگزیدگان این طرح در مراسم اختتامیه طرح حافظان قرانی، گواهینامه‌ی حفظ و جوایز معنوی و مادی اهدا خواهد شد

۰۵ مرداد ۹۵ ، ۱۱:۲۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه اخبار

اولین همایش "زیر چتر خدا"

اولین همایش "زیر چتر خدا"

با سلام. به حول و قوه‌ی خداوند و همزمان با سال اقدام و عمل، پس از چند ماه تحقیق و پژوهش و شناسایی زیر ساخت‌های مورد هجمه دشمنان در حوزه حجاب و برنامه ریزی چندین کارگروه تخصصی مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) نجف‌آباد در جهت تبیین و ایجاد راه کارهای مناسب در این خصوص اولین همایش "زیر چتر خدا"، با محوریت عفاف و پوشش اسلامی، در تاریخ 18 و 19 مردادماه95 به مدت دو روز با مشارکت و همکاری سازمان رفاهی تفریحی شهرداری نجف آباد در فرهنگسرای خارون برگزار خواهد شد. مخاطبان روز اول همایش مادران عزیز نوگلان دختر 9 تا 12 ساله هستند که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، از بیانات حجت السلام مسعود عالی، از اساتید خبره‌ی حوزه استفاده خواهیم کرد. برای روز دوم همایش نیز، برنامه های ویژه و شاد برای دختران نو مکلف دعوت شده به همایش در نظر گرفته شده است. میهمان ویژه ی این روز همایش نیز، حاج آقا عبدالهی از اساتید حوزه‌ی فعالیت های دینی کودک و نوجوان هستند.

حضور تولید کنندگان داخلی برتر در حوزه حجاب با نمایش محصولات و دستاوردها و الگوهای برتر حجاب و پوشش اسلامی شهرستان نیز، در مدت برگزاری همایش از ویژه برنامه های شاخص این طرح میباشد.

"زیر چتر خدا" اولین قدم مجمع جهانی حضرت علی اصغر نجف آباد، در راستای تبیین جایگاه حجاب و ترویج فرهنگ و الگوهای برتر و بستر سازی مناسب در این حوزه میباشد.

از خداوند متعال ایمان، اراده، عزم، تلاش و توکل راسخ در راه پیمودن اهداف عالی این مجموعه را خواستاریم.

 

۰۵ مرداد ۹۵ ، ۱۱:۲۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه اخبار

محفل ضیافت الهی

محفل ضیافت الهی

برگزاری سه محفل بزرگ و با شکوه قرآنی در ماه مبارک رمضان 95 در شهرستان نجف‌آباد با حضور قاریان بین المللی در روزهای 27 خرداد، سوم و دهم تیر ماه

این محافل باشکوه با همکاری سازمان رفاهی تفریحی شهرداری، مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع)، موسسه فرهنگی خدماتی ثامن‌الائمه(ع) و اداره اوقاف و امور خیریه برگزار خواهدشد.

اولین محفل با حضور قاری بین المللی قرآن کریم حاج احمد ابوالقاسمی و اجرای گروه تواشیح و همخوانی تنزیل همراه با قرعه کشی سفر مشهد مقدس برگزارخواهد شد.

وعده دیدار: پنج‌شنبه 27 خرداد ساعت 9:30 شب، سالن شهروند


۲۷ خرداد ۹۵ ، ۰۰:۵۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه اخبار

دومین پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان کشورهای غربی

دومین پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان کشورهای غربی

کمتر از یک سال پیش در دوم بهمن سال 93 در پی حوادث فرانسه و انتشار تصاویر توهین آمیز به مقدسات اسلامی در یک نشریه فرانسوی، و تشدید جریان ضد اسلامی و اسلام هراسی از سوی مقامات و رسانه‌های غربی، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، نامه مهمی خطاب به جوانان در اروپا و امریکای شمالی مرقوم کردند.

در همین راستا دومین نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا لحظاتی پیش منتشر شد. این نامه با اشاره به قضیه تروریستی اخیر در فرانسه و کشورهای دیگری مانند عراق و فلسطین نقش داعش را مورد اشاره قرار داده و با محتوایی مبنی بر تاکید بر اسلام واقعی، معرفی دین اسلام به عنوان دین دوستی، ضرورت دوری از خشونت، شناخت منشا خشونت و ... لحظاتی پیش منتشر شد.


این نامه با عنوان «امروز تروریسم نگرانی مشترک ماست» تاکید دارد که آمریکایی‌ها حتی به اروپایی‌ها نیز رحم نخواهند کرد.رهبر معظم انقلاب اسلامی دربخشی از این پیام تاکید کردند که برای من تأسف‌باراست که چنین رویدادی بستر سخن را بسازد، اما واقعیت این است که اگر مسائل دردناک زمینه‌ای برای چاره اندیشی و محملی برای هم فکری فراهم نکند، خسارت دوچندان خواهد شد. رنج هر انسانی در هرنقطه از جهان به خودی خود برای هم‌نوعان اندوه‌بار است.


متن دومین پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان کشورهای غربی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به عموم جوانان در کشورهای غربی

حوادث تلخی که تروریسم کور در فرانسه رقم زد، بار دیگر مرا به گفتگو با شما جوانان برانگیخت. برای من تأسف‌باراست که چنین رویدادی بستر سخن را بسازد، اما واقعیت این است که اگر مسائل دردناک زمینه‌ای برای چاره اندیشی و محملی برای هم فکری فراهم نکند، خسارت دوچندان خواهد شد. رنج هر انسانی درهرنقطه از جهان به خودی خود برای هم‌نوعان اندوه‌باراست.

ادامه مطلب...
۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۱:۳۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه اخبار

برگزاری اولین جلسه توجیهی مسئولین همایش بزرگ شیرخوارگان

برگزاری اولین جلسه توجیهی مسئولین همایش بزرگ شیرخوارگان

بسم الله الرحمن الرحیم

چندین سال است که انگشتان مظلوم و کوچکش را در دستمان حس می‌کنیم و برق نگاه آسمانی‌اش، چراغ راه‌مان شده و ما را در مجمع پربرکتش به خدمتی شیرین مفتخر نموده است. گل زیبا و کوچک و معطر گلستان محمد(ص)، دُردانه‌ی اباعبدالله را که می‌شناسید، گلی کوچک با جلال و جبروتی به بلندای آسمان. همان شش ماهه‌ای که ماه، از فروغ پرمهرش سرافکنده و خجل است، حضرت علی اصغر (ع).

هر سال با آمدن ندای آسمانی کشتی نجات و با نزدیک شدن به ماه محرم، دلهایمان به شوق خدمتش آماده‌تر از سال قبل است و ماه‌ها پیش از محرم به فراهم آوردن مقدمات همایش بزرگ جهانی و روشنگرانه‌اش، با هدف تهییج غیرت دینی و شیعی، برای نسل منتظران و عاشقان ظهور مهدی موعود می شتابیم.

امسال نیز به لطف حضرت حق و با مدد از خاندان مطهر معصومین(علیهم السلام)، سرفصل تلاش پرشور و ذوقمان را از 17ذی القعده مصادف با 9 شهریور ورق زدیم.

اولین جلسه توجیهی مسئولین همایش بزرگ شیرخوارگان، روز دوشنبه بعدازظهر 9 شهریور برگزار گردید. درجلسه مذکور ضمن بررسی معایب و محاسن همایش سال گذشته، نکاتی جهت هرچه بهتر برگزار شدن همایش امسال مطرح شده مورد بررسی قرار گرفت. مدیریت محترم مجمع،  مسئولین کمیته ها را معرفی کردند و شرح وظایف مسئولین ارائه گردید. تا به لطف خداوند، با رعایت نکات ذکر شده و همراه با نیت خیر خادمان، به هدف مقدس خود برسیم.

ضمنا به اطلاع شما عاشقان می‌رسانیم این همایش بزرگ در شهرستان نجف آباد، طبق سنوات گذشته در اولین جمعه ماه محرم، که امسال مصادف است با دومین روز از ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) یعنی 24 مهرماه، درمکان حسینیه فاطمه الزهرا نجف‌آباد برگزار می‌گردد. و ثبت نام جهت شرکت در برنامه از اول مهرماه در پایگاه‌های ثبت نام که متعاقبا اعلام می‌گردد، آغاز می‌شود.

به امید تعجیل در فرج حضرت مهدی موعود‌(عج)

 

۱۴ شهریور ۹۴ ، ۰۷:۳۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه اخبار

برگزاری کلاس‌های آموزشی

 مدیریت آموزش‌ عمومی مجمع جهانی با هدف غنی سازی اوقات فراغت و ارتقاء توانمندی‌های اعضاء، اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی، فرهنگی، ورزشی و هنری ویژه خواهران در ترم تابستان نموده است.
کلاس‌های آموزشی مهارتی شامل: شیوه صحیح آیین نگارش، عکاسی و فیلم برداری، طراحی دکور
، اینترنت، word، فتوشاپ  کلاسهای ورزشی شامل: والیبال، ایروبیک و در شاخه هنری شامل: آموزش خیاطی، چرم دوزی و تهیه ژله تزریقی می‌باشد.

یاحسین

۰۵ مرداد ۹۴ ، ۲۳:۰۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
گروه اخبار